top
logo


Dr inż. Wojciech Nawrot laureatem Dyplomu Ministra Spraw Zagranicznych za wybitne zasługi dla promocji Polski PDF Drukuj Email

W dniu 22 października 2009 r. w Belwederze odbyła się uroczystość wręczenia Dyplomów Ministra Spraw Zagranicznych za wybitne zasługi dla promocji Polski w świecie.
Z rąk ministra Radosława Sikorskiego dyplom odebrał dr inż. Wojciech Nawrot, wiceprezes Akademii Inżynierskiej w Polsce.

Wyróżnienie to jest przyznawane od 1970 r. Początkowo otrzymywali je wyłącznie Polacy i przedstawiciele Polonii za zasługi dla kultury polskiej w świecie. Od 1999 r. laureatem może zostać każda osoba lub instytucja, bez względu na narodowość i kraj pochodzenia, która przyczynia się do promocji Polski na świecie w dziedzinie kultury, polityki, nauki czy gospodarki.

Pozostałymi laureatami za rok 2008 zostali: Kamal Abdullajew, artyści i kuratorzy polskiego pawilonu na 11 Biennale Architektury w Wenecji (Nicolas Grospierre, Kobas Laksa, Grzegorz Piątek, Jarosław Trybuś), Natalia Astafiewa, Eugenio Barba, Marcin Janusz Gortat, Theodor Kanitzer, Marcin Kościelnicki, Gilbert Van Landschoot, Chris Niedenthal, Magdalena Materna, Kinga Miodońska-Joucaviel, Natalia Partyka, Akumal Ramachander, Alex Storożyński, Wilno Heritage Society, Krzysztof Wodiczko.

 

{gallery}wydarzenia/nawrot_1{/gallery}

 

 

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. | Designed by: lonex.com ntc hosting | XHTML and CSS.