top
logo


XXVI Kongres Techników Polskich, IV Światowy Zjazd Inżynierów Polskich PDF Drukuj Email

W dniach 13-15 czerwca 2019 r. odbędzie się w Krakowie IV Światowy Zjazd Inżynierów Polskich zwołany razem z XXVI Kongresem Techników Polskich. To wielkie spotkanie polskich inżynierów zarówno tych mieszkających i pracujących w kraju, jak i poza jego granicami, odbędzie się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości, w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa”.

Organizatorami spotkania w Krakowie są ze strony krajowej: Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Krakowska i Politechnika Warszawska, Akademia Inżynierska w Polsce, Rada Główna Instytutów Badawczych, Krakowska Rada FSNT-NOT; ze strony polonijnej: Rada Polskich Inżynierów w Ameryce Północnej oraz Europejska Federacja Polonijnych Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych.

Idea spotkań polskich inżynierów zrodziła się jeszcze pod zaborami. Pierwszy Zjazd Techników Polskich odbył się w Krakowie w 1882 r. Po przemianach ustrojowych powrócono do działań integrujących polską społeczność techniczną organizując od 1996 r. z inicjatywy Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT sympozja „Polacy Razem”, a od 2010 r. Światowe Zjazdy Inżynierów Polskich. Ich wynikiem było nawiązanie współpracy inżynierów polskich, pracujących i osiągających sukcesy poza granicami z uczelniami, instytutami badawczymi i innowacyjnymi przedsiębiorstwami.

Tematem krakowskich obrad będzie „Inżynier Przyszłości”. Jest to odpowiedź na IV rewolucję przemysłową (Industry 4.0), która stawia olbrzymie zadania przed polską nauką, techniką i gospodarką. Chcemy skorzystać z doświadczenia inżynierów pracujących w krajach, w których ta rewolucja jest bardziej zaawansowana. Przygotowanie społeczeństwa do życia i pracy w dobie sztucznej inteligencji jest również problemem społecznym, w którym dużą rolę odgrywają twórcy techniki.

Zapraszamy do udziału w krakowskim spotkaniu wszystkich polskich inżynierów z kraju i ze świata. Jesteśmy jedną rodziną twórców techniki. Przed nami ogromne wyzwania związane z IV rewolucją przemysłową (sztuczna inteligencja, internet rzeczy). Mamy więc do rozwiązania wiele zadań i to nie tylko w obszarze nauki, techniki i gospodarki, ale także w społecznym i kulturowym.

Program i warunki uczestnictwa na stronie: www.szip.org.pl

Kontakt:

Sebastian Lalka, Koordynator Biura IV ŚZIP
tel.: +48 22 336 12 79, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Federacja  Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych
Naczelna Organizacja Techniczna
00-043 Warszawa, ul. Czackiego 3/5

 

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. | Designed by: lonex.com ntc hosting | XHTML and CSS.