top
logo


zmarł dr inż. Andrzej Jan Kumor PDF Drukuj Email

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 6 sierpnia 2017 roku zmarł dr inż. Andrzej Jan Kumor - Członek Zwyczajny Akademii Inżynierskiej w Polsce i wieloletni Przewodniczący Kapituły Honorowego Medalu Akademii Inżynierskiej w Polsce im. Gabriela Narutowicza.
Jako inżynier budownictwa lądowego i doktor nauk technicznych kierował budową dużych obiektów przemysłowych oraz gmachów użyteczności publicznej w kraju i za granicą.

Członek stowarzyszenia "Jaworzniacy" (Związek Młodocianych Więźniów Politycznych lat 1944-1956)
Założyciel i honorowy prezes Polskiego Klubu Safari i członek honorowy Koła Łowieckiego "Myśliwiec".

Autor książek o tematyce podróżniczo-łowieckiej: Wspomnienia afrykańskie (1998), Wyprawa po złote runo (1999), Od Kalahari do Kamczatki (2003) oraz wspomnieniowych: Z żabiej perspektywy (2001), Przez życie (2009).

Odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski, Oficerskim i Kawalerskim Polonia Restituta, Medalem Honorowym im. G. Narutowicza.

Rodzinie i Bliskim
składamy wyrazy najgłębszego współczucia
Prezes i Członkowie Akademii Inżynierskiej w Polsce

Msza święta żałobna zostanie odprawiona dnia 10 sierpnia 2017 roku o godzinie 9.00 w kościele św. Katarzyny w Warszawie przy ul. Fosa 17, po czym nastąpi odprowadzenie na Cmentarz Służewski Nowy przy ul. Wałbrzyskiej.
 

 

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. | Designed by: lonex.com ntc hosting | XHTML and CSS.