top
logo


Zaproszenie na Seminarium, 26.01.2015 r. PDF Drukuj Email

Serdecznie zapraszamy na Seminarium dot. udziału Akademii w konferencji Transport Research Arena (TRA2016), które odbędzie się w dniu 26 stycznia 2015 r. (poniedziałek) w Sali Konferencyjnej ”B” Warszawskiego Domu Technika NOT, ul. Czackiego 3/5. Rozpoczęcie o godz. 11.00.Prezentacje:

 • Andrzej Urbanik, Instytut Badawczy Dróg i Mostów - Informacje organizacyjne konferencji TRA 2016
   
 • Janusz Rymsza, Instytut Badawczy Dróg i Mostów - Program Sektorowy Innowacyjne Drogownictwo INNODROG
   
 • Marek Bartosik, Akademia Inżynierska w Polsce - Program Wieloletni 'Koleją w XXI' wiek jako zasadniczy element rozwoju transportu kolejowego w Polsce
   
 • Bogdan Ney, Akademia Inżynierska w Polsce - Problemy przestrzenne (naziemnego) transportu liniowego
   
 • Adam Wiśniewski, Akademia Inżynierska w Polsce - Możliwość zastosowania materiałów ze strukturami nano w transporcie
   
 • Eugeniusz Milewski, Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia - Problemy transportu środków bojowych
   
 • Bogdan Kuberacki, Akademia Inżynierska w Polsce - SpinCar - 4 koła, 3 ślady, 2,5 raza więcej pojazdów na parkingu
   

Transport Research Arena jest najważniejszą konferencją związaną z transportem w Europie. Jest to wielodyscyplinarne i międzysektorowe wydarzenie, którego celem jest umożliwienie wszystkim zainteresowanym zapoznania się z zagadnieniami transportu w Europie, a także światowymi działaniami w tym zakresie. Zakres tematyczny TRA obejmuje transport drogowy (infrastruktura, pojazdy), transport kolejowy, transport wodny, transport multimodalny, współmodalny i e-współmodalny (commodal i e-commodal transport). Podczas TRA prezentowane są wyniki najbardziej zaawansowanych prac badawczych i innowacji, najnowsze osiągnięcia technologiczne i przemysłowe oraz wdrożenia i strategie w Europie i na świecie.

Inicjatorem konferencji jest Komisja Europejska we współpracy z Europejską Konferencją Dyrektorów Dróg CEDR, europejskimi platformami technologicznymi oraz przy wsparciu programowym Forum Europejskich Drogowych Instytutów Badawczych FEHRL.

W 2016 r. TRA odbędzie się w dniach 18 – 21 kwietnia w Warszawie.
Jest to doskonała okazja, aby polscy badacze i naukowcy zaprezentowali na arenie międzynarodowej praktyczne zastosowania wyników innowacyjnych projektów w obszarze transportu wpływających na standard życia każdego z nas, realizowanych w ramach programów ramowych UE, w tym w szczególności w obecnie realizowanym programie „Horyzont 2020”.

Krajowym organizatorem konferencji jest Instytut Badawczy Dróg i Mostów oraz Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

TRA2016 Call for abstract

TRA2016 leaflet

Chcielibyśmy, aby seminarium stało się okazją do przygotowania i przedyskutowania potencjalnych wystąpień i prezentacji członków Akademii podczas TRA2016.

Do dnia 31 marca br. można zgłaszać propozycje referatów za pośrednictwem strony: www.traconference.eu (zakładka Submit your abstract).

 

 

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. | Designed by: lonex.com ntc hosting | XHTML and CSS.