top
logo


Wniosek o rejestrację Konfederacji URBI PDF Drukuj Email
URBI_logo
Andrzej J. Kumor, działając z upoważnienia Komitetu Wykonawczego, podpisał w imieniu Akademii Inżynierskiej w Polsce deklarację przystąpienia do Konfederacji URBI - Unii Rynku Budowlano-Inwestycyjnego.

Statutem i wniosek o zarejestrowanie Konfederacji podpisały także: Polski Związek Pracodawców Budownictwa, Centrum im. Adama Smitha, Rudnicka Consulting, Związek Rzemiosła Polskiego, Polski Kongres Drogowy, Stowarzyszenie Producentów Cementu, Inicjatywa Firm Rodzinnych, Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, Stowarzyszenie Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców, Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań i Geodezyjna Izba Gospodarcza. Misją Unii Rynku Budowlano-Inwestycyjnego jest wprowadzenie w Polsce konkurencyjnych i najlepszych w Europie standardów budowlano-inwestycyjnych, a dzięki temu odblokowanie potencjałów całej branży, zawodów i przedsiębiorstw.

Celem Unii Rynku Budowlano-Inwestycyjnego jest:

1. Działanie na rzecz takiego prawa, które zapewni konkurencyjne rozwiązania oraz współpraca z podzielającymi ten cel osobami i organizacjami gospodarczymi, społecznymi, jak i politycznymi.

2. Uwolnienie przedsiębiorców od biurokratycznej mitręgi niewystępującej w tych europejskich krajach, które mają w tym zakresie najlepsze przepisy i procedury. Skrócenie czasu dla uzyskania niezbędnych pozwoleń zmniejszy też koszt pieniądza potrzebnego do finansowania inwestycji zarówno infrastrukturalnych, gospodarczych, jak też mieszkaniowych. Likwidując szkodliwe i niczemu niesłużące dziś przepisy można zauważalnie obniżyć w Polsce koszty budowy zarówno dróg, jak i mieszkań.

 
 
 

DSC_2729

 
 

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. | Designed by: lonex.com ntc hosting | XHTML and CSS.